1. Umytí okna střapcovým mopem
Do kýble s teplou vodou se nalije trochu tekutého mýdla, jen takové množství, aby voda příliš nepěnila. Teplá voda snáze rozpustí nečistoty a přítomnost mýdla má odmašťovací funkci. Hadrem se voda s mýdlem nanese na okenní tabuli a pomocí střapcového mopu se okno setře. Střapcový mop má tu výhodu, že pojme hodně mýdlové vody na velkou plochu, a tím polkne i nečistoty tak, aby nepoškrábal sklo.
2. Použití gumové stěrky na okna
Gumová stěrka se umístí do levého horního rohu okenní tabule (leváci začnou z pravého horního rohu). Přímým tahem dolů bez zastávky setřeme vodu z okna tak, aby nezůstaly šmouhy po nepravidelném tahu stěrky. Poté stěrku otřeme od přebytečné vody a stejným způsobem pokračujeme v pruzích celého okna.
3. Setření zbylých kapek vody
Občas se stane, že stěrka přesně nepřiléhá k okrajům okna, proto se tvoří pásy nesetřených kapek. Ty se setřou hadrem, nejlepší je použít starou utěrku, neb jinou látku, která nepouští chlupy a dobře saje vodu. Následně je třeba setřít mokrý parapet pod oknem.
4. Leštění skla
Je-li povrch dokonale suchý, přijde na řadu leštění, což je nejdůležitější část v celém procesu. Pokud se chcete vyvarovat chemickým prostředkům na čištění, můžete alternativně použít citronovou šťávu a nebo ocet. Nanesete jej na kousek hadříku (lze použít i noviny) a leštíte šmouhy na skle. Osvědčeným hadrem na leštění je obyčejná dětská plena, protože je z hrubého materiálu, který nepouští chlupy.
Při použití chemických prostředků je dobré sáhnout pro čistidla s obsahem alkoholu, protože je rychle roztíratelný a nezanechává šmouhy. Naopak se nevyplatí leštit skla přípravkem s obsahem oleje, protože by mohl zanechat mastný film na skle, který se dá jen obtížně odstranit a nedá se rozleštit do ztracena.
V některých případech lze použít i vaporizér. Je dobré ho používat při čištění oken zvenku. Existuje též mechanická stěrka, která přímo pojme vodu do připojené nádržky, tudíž ji nemusíme stírat z parapetů.