Odezvy zákazníkům | Acala.cz

Prezentace | Acala.cz

Prezentace  | Acala.cz


Zásady bezpečného nakupování | Acala.cz

On-line nakupování je již běžnou a hojně využívanou praxí. Jistě již máte mnoho svých zkušeností s tím, kde nakupovat a čemu se při on-line nakupování vyhnout. Přesto zde pro Vaše vlastní bezpeční uvádíme hlavní body, na které je při online nakupování dobré pamatovat.

 
Antivir a Firewall

Jak funguje firewallVždy se ujistěte, že je váš antivirový program aktualizovaný a máte zapnutý Firewall. U Windows - klikněte na Start – Ovládací panely – Brána firewall systému Windows. Správnou volbou je „Zapnuto”. Brána Firewall pomáhá, zjednodušeně řečeno, zabránit počítačovým podvodníkům nebo škodlivému softwaru v získání přístupu k Vašemu počítači prostřednictvím sítě nebo Internetu. Může rovněž zabránit tomu, aby Váš počítač odesílal škodlivý software do jiných počítačů.

Nelegální kopie softwaru

Nestahujte neznámé programy, nelegální kopie nebo aplikace umožňující nelegální využívání programů.

 

Veřejná místa

Nedoporučujeme nakupování na místech s veřejným internetem, jako jsou např. internetové kavárny. Na těchto počítačích může být nainstalován software pro záznam stlačených kláves nebo odposlouchávání přenosů. Nikdy se nepřihlašujte do systémů elektronického bankovnictví a především nezadávejte informace o své kreditní kartě v internetových kavárnách.


Firma, od které kupujete

Před nákupem se podívejte na kontakt firmy. Kontakt by měl obsahovat název firmy, sídlo firmy, IČO, a DIČ (pokud je plátcem DPH), telefon, e-mail. Platnost IČO si můžete prověřit například na stránkách zivnostensky-rejstrik.cz, resp. obchdonirejstrik.cz.


Web adresa https:// při platbě

Ujistěte se, že internetový obchod kde nakupujete, šifruje citlivá data před jejich průchodem internetem. Podívejte se, jestli v okamžiku, kdy vstoupíte na stránky určené k placení začíná adresa https://. Zároveň by se měla objevit ikona zavřeného zámku nebo klíče ve stavovém řádku. Jedná se o zabezpečení proti odposlouchávání a zneužití dat, které při platbě píšete a odesíláte.


Obchodní podmínky – osobní údaje, reklamace, vrácení zboží

Přečtěte si obchodní podmínky firmy, od které nakupujete. Zvláště se zaměřte na záruční a reklamační podmínky, lhůtu dodání a možnost vrácení zboží. Pročtěte také nakládání s Vašimi soukromými informacemi, které při objednávkách uvádíte,
Můžete tak zabránit tomu, aby byla Vaše data prodána třetí osobě a ta vás přinejlepším zásobila mnohými „skvělými“ nabídkami.

 

On-line platby

Zvolte pečlivě metodu placení. Například PayPal je velmi bezpečný způsob a nevyžaduje posílání informací o vaší kartě internetem. Při placení kartou se vždy udávají tři údaje: číslo karty, datum platnosti karty a CVC2/CVV 2 (poslední tři čísla na zadní straně karty).

 

Více informací

Na internetu naleznete mnoho informací zkušených uživatelů internetu, e-poraden a specializovaných institucí, kde můžete získat více informací o bezpečném on-line nakupování.


12 důvod proč nakupovat šperky v našem obchodě. | Acala.cz
E-shop acala.cz využívá cookies. Používáním tohoto e-shopu s tím vyjadřujete souhlas. Informace o Cookies. Rozumím