Odezvy zákazníkům | Acala.cz

Prezentace | Acala.cz

Prezentace  | Acala.cz


Podporujeme

Podporujeme děti v nouziNaší obchodní činností se snažíme být také prospěšní společnosti. V dnešní moderní, dynamické a vzrušující době se občas stává, že se zapomene na lidi a místa, která by trochu naší pozornosti potřebovala. Vedle našeho prodeje originálních a autorských šperků se poohlížíme kolem sebe a zjišťujeme, že je tu mnoho skvělých příležitostí, jak se může člověk o svůj nadbytek dělit s ostatními. Pomáhat pro nás neznamená mít v očích slzu nad útrapami světa, ale naopak - přišli jsme na to, že pomáhat ostatním příjemná činnost, která obohacuje jak obdarovaného, tak darujícího.

Níže nalezente některé naše projekty tohoto směru. Jedná se prozatím o relativně skromné akce. Těšíme se, že v blízké budoucnosti budeme schopni realizovat další a snad i větší prospěšné programy.

Podporujeme osoby s poškozením míchy, kteří jsou trvale na invalidních vozících

Podporujeme Zakoupením našich autorských šperků uděláte nejen radost sobě či svým blízkým, ale podpoříte také občany, kteří to nemají v životě úplně snadné.

Z každého prodaného šperku jde částka v hodnotě 30,- Kč na podporu asociace Czepa (Česká asociace paraplegiků).

Věříme, že naše šperky Vám udělají radost a učiní Vás ještě krásnějšími. Zároveň si můžete odnést příjemný pocit z toho, že jste právě pomohli lidem, kteří musí v životě bojovat daleko více, než my všichni ostatní.

Více na www.czepa.cz

Podpora chudých obyvatel na severu Thajska

PodporujemeZakoupením jakéhokoli ručně vyráběného šperku z našeho obchodu podporujete lidi z chudé provincie v severním Thajsku. I když je v současné době provincie Chiang Mai v severním Thajsku vyhledávanou turistikou oblastí nabízející mnoho atraktivních lokalit k návštěvě, existují rozlehlé horské a lesní oblasti, ve kterých žijí materiálně chudé kmeny. Živí se zemědělstvím, produkcí hedvábí, bavlny, a také výrobou ručně vyráběných šperků.

Ručně vyráběné šperky v našem obchodě pochází právě z této oblasti. Některé zdroje uvádí, že horských kmenů severního a západního Thajska je celkem devět, jiné zdroje uvádí až dvacet různých kmenů. Lidé z těchto kmenů pocházejí z Tibetu, Barmy (Myanmaru), Číny nebo Laosu a přistěhovali se do Thajska v průběhu posledních 200 let. Každý kmen má svůj jazyk a zvyklosti. Ručně vyráběné šperky v našem internetovém obchodě jsou zhotovované šperkařskými technikami, které se v těchto kmenech předávaly po generace a ještě dnes jsou stále živé.

Horské kmeny severozápadního Thajska mají jen velmi málo majetku. Obvykle spí na matracích na zemi, vaří na otevřeném ohni a pijí vodu z blízké řeky. Lidé jsou převážně zemědělskými farmáři, kteří produkují plodiny pro vlastní potřebu; někdy jsou nazýváni „lesními farmáři“. Některé kmeny mluví tibetomyanmarskými, jiní karenskými a další austrothajskými jazyky. Žijí obyvkle ve vesnicích po přibližně 25 domech stojících na chůdách. Hlavní autoritou vesnice je duchovní, který řídí vesnici společně se „staršími“.

Nakupováním ručně vyráběných šperků v našem obchodě zajišťujete odbyt jejich výrobků a tento příjem se pro ně stává důležitým faktorem pro pokrytí jejich základních životních potřeb.

Sponzorujeme Losa evropského v pražské ZOO

Sponzorujeme Losa evropského v pražské ZOOLos je největší z jelenů. Skvěle a vytrvale plave. Dokáže uplavat i několik kilometrů širokou vodní plochu. Parohy, které rostou pouze samcům, mívají často lopatovitý tvar a dorůstají délky 120-150 cm, rekordní až 206 cm. V letních měsících žijí samci samotářsky a odděleně od samic s mláďaty. V zimě se často sdružují do menších stád.

Kolem 15. století byl tento druh losa zcela vyhuben. Dodnes patří los evropský v Česku i v celé střední Evropě k silně ohroženým tvorům. Více informací naleznete na zoopraha.cz


12 důvod proč nakupovat šperky v našem obchodě. | Acala.cz
E-shop acala.cz využívá cookies. Používáním tohoto e-shopu s tím vyjadřujete souhlas. Informace o Cookies. Rozumím